Ofiste Bulunan En Kirli Ortamlar

Ofiste Bulunan En Kirli OrtamlarMutfak Temizliği : Ofiste bir çok kişiye yemek çıkartılan ve ortak kullanım alanı olan mutfaklarda gün içerisinde pişirilen yemeklerden kalan artıklar ve bulaşıklardan ötürü fazlaca kir ve bakteri oluşmakta ve sağlığınızı etkilemektedir. Mutfaklar birçok farklı alan ve yüzeye sahip bir o kadar da farklı lekelere sahiptir. Bu sebepten ötürü mutfakta bulunan her bölüm için yarı temizlik malzemesi seçilmeli ve bu yönde temizlik işlemi yapılarak hijyenik bir ortam sağlanmalıdır.

Tuvalet Ve Lavabo Temizliği: Ortak kullanım alanı olan lavabolar ve tuvaletler gün içerisinde pek çok kez kullanılır.Temizlik ve hijyen seviyesi her kullanımda ciddi bir oranda azalır. Bu nedenle en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Lavabo ve tuvalet temizliğinde yüksek hijyen  ve dezenfekte sağlayabilecek temizleyiciler tercih edilmeli ve kullanılan temizleyici mümkün olduğu kadar uzun süre bekletilerek tam dezenfektasyonu sağlanmaktadır.

Yerlerin Temizlenmesi:  Ofiste bulunan tüm elemanlarınızın dışarıdan getirdiği kir ve tozlar yerdeki yüzeylere tutunur. Yüzeyde bulunan toz, mikroplar ve kirlerin rüzgar ve hava yolu ile etrafa saçılarak ofisin hijyen ve temizlik seviyesini fazlasıyla düşürür. Yerde halı veya benzeri bir yapı var ise önce süpürülmeli daha sonra silme işlemine geçerek havalandırma ile beraber kurumaya bırakılmalıdır.

Son kontrol olarak personelin yaptığı temizlik işlemini kendisinin kontrol etmesi, varsa açık cam, su ve elektriklerin kapatılması, çıkışta kapı ve kapı kollarının silinmesi amacı taşımaktadır.