Ofis Temizliği ve Önemi

Ofis Temizliği ve ÖnemiÇalışma mekânları genellikle ofis olarak adlandırılır. Çok katlı mekanlardan oluşan yapılar birçok ofisi ve ya ofislere sahiplik yapmaktadır. Yoğun iş temposu ve insan sirkülasyonu ofis ortamlarında ki kirliliği hızla arttırmaktadır. Kişilerin çalışması, alışkanlıklar ve iş türleri, ortak kullanım alanları ve kişisel çalışma ortamları hızla kirlenmektedir sonrasında acil ofis temizliği çözümleri gerekir.

Çözüm; Kirlenme ile paralel temizlik yapılması tek çözümdür.

Tuvaletler her gün temizlenmelidir. Ortak kullanım alanları her gün temizlik yapılası gerekir. Fakat diğer alanların kullanım sıklığı ile temizlenmesi kararını ancak uzaman temizlik yönetici tarafından karar verilmelidir.

Ne zaman temizlik? Yoğun olmayan ofislerde haftada bir temizlik yeterli olabilir ama genellikle temizlik uzmanına danışmanızda fayda var.

Ayda bir temizlik, haftada bir temizlik, sabah ya da akşam Part-time temizlik ya da haftanın belirli günlerinde temizlik seçenekler arasındadır. Ofis temizliğinde tuvaletler her gün temizlenmesi gerektiği gibi camların temizliği ayda bir yeterli olacaktır.

Fakat ofis çalışma masaları gün aşırı silinip temizlenmelidir.

Sistem odaları, toplantı odaları temizlik aralığı çok sık olmasına gerek yoktur ama yoğun toplantı olan mekânlarda elbette her gün birkaç kez temizlenmesi sağlık açısından önemlidir.

Ofislerdeki mutfakların ve tuvaletlerin temizliği her gün hatta günde birkaç defa yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Temizlik denildiğinde mutlaka hizmet kalitesinin yeterliliği ve temizlik şirketinin sunduğu uygun değer fayda bilinmelidir.

Ofis temizliği konusunda Mutlu Bi Ofis Temizlik olarak bizimle iletişime geçmelisiniz.