Ofisin Genel Temizliği İçin Yapılan Çalışmalar

Ofisin Genel Temizliği İçin Yapılan ÇalışmalarHavalandırma Ve Klima Filitereleri:  Ofisler çoklu çalışma alanı olduğundan ilk olarak başlanması gereken nokta içeriye temiz hava ve oksijen taşıyan havalandırmalar olmalıdır. Filitreler yerlerinden sökülerek önce sudan geçirilmeli daha sonra mikro fiber bezlerin yardımı ile güzelce temizleme yapılmalıdır. Filtrenin söküldüğü noktada kalan toz ve kir  nemli bir bez yardımı ile dikkatlice temizlenmeli filtreler açık havada güneşe maruz bırakılmadan kurutularak yerlerine monte edilmelidir.

Elektronik Cihazların Temizlenmesi: Ofislerde ortak kullanım araçları olan elektronik cihazlar fazlası ile kir tutar.Ayrıca statik elektriklenmeden ötürü tozu kendilerine çekerler. Elektronik cihazları temizler iken su ile seyreltilmiş temizleyiciler ve mikro fiber bez kullanılarak temizlik işlemi yapılmalıdır. Yine cihazların takılı olduğu prizler priz içleri ve cihazların kabloları nemli bir bez ile mutlaka silinmeli ve yerine yerleştirilmelidir.

Masa Ve İskemlelerin Temizlenmesi : Ofiste orak kullanım alanlarından birisi olan masa ve iskemleler gözle görülmese dahi hijyen bakımından oldukça zayıf ve pistir. Masa ayakları ayakaltları iskemlelerin ayakları  tamamen silinmelidir. İskemleler de kumaş yüzeyler bulunuyor ise süpürüldükten sonra uygun temizleyici ile silinerek temizlik işlemi yapılır.

Aksesuarların temizlenmesi: Genellikle kişisel kullanım amacı ile bulunan aksesuarlar fazla miktarda toz biriktirmektedir ve buda sizin sağlığınızı etkiler.Bunun önüne geçmek adına mutlaka hafif nemli bir bez yardımı ve uygun bir temizleyici ile temizlenir.